Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
Start Let`s travel! ... (LLP Comenius) Aktualności - Asystentura Comeniusa 2013-2014

Comenius? Trzymamy rękę na pulsie

Wszystko, co dobre...

ComeniusCzas pożegnań!

Na relację ze środowej uroczystości podsumowania asystentury Comeniusa w Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana zapraszamy do załącznika.

Zdjęcia ze spotkania już wkrótce w fotogalerii.

 

 

Download this file (Asystent 1- sum up.pdf)Oficjalne zamknięcie asystentury Comeniusa w G24

Dzień Węgierski w szkole polskiej!

Dzień WęgierskiPan Kristof w akcjiUśmiech

21 maja nasz asystent z programu Comenius zadebiutował jako organizator Dnia Węgierskiego. Zaplanował naukę węgierskich tańców, węgierski obiad w szkolnej stołówce, wizytę asystentki z Turcji (z G12 w Zabrzu), prezentację na temat kostki Rubika.

Jak zaplanował, tak zrobił! Cały dzień na wysokich obrotach!Debiut - bardzo udany!

Kto tylko chciał, mógł poćwiczyć koordynację ruchową, skosztować węgierskich smaków, posłuchać z uwagą języka angielskiego... Naprawdę sporo się działo! Köszönöm szepen!

PS Bardzo dziękujemy Pani Zahrze i Pani Urszuli Klimaszewskiej z G12 za wizytę w naszym gimnazjum. Çok teşekkür ederim!

G24 z wizytą w G12

Asystentura Współpraca polsko - węgiersko - turecka!

6 marca Gimnazjum nr 12 obchodziło Dzień Asystentury Comeniusa, a że Gimnazjum nr 24 jest jedną z 2 szkół w Zabrzu, której udało się pozyskać asystenta z zagranicy w tym roku szkolnym, wybraliśmy się do centrum z partnerską wizytą.

W skład naszej reprezentacji weszli: pan Kristof Velkey - asystent z Węgier, ATT, szkolny fotograf - Natalia z 1a, pan dyrektor - mgr Łukasz Rogowski, opiekun asystenta - mgr Agnieszka Klar oraz ukochanaPuszcza oczko keyboard Dominika S. i 10 czarnych firmowych koszulek G24.

Wystąpiliśmy z tuzinem niespodzianek asystentury w G24, z prezentacją  pana Kristofa nt. Węgier oraz jego działań w naszej szkole. Potem postąpiliśmy jak wokalista zespołu Queen - Freddie Mercury - na koncercie w Budapeszcie, śpiewając Tavaszi szél vizet áraszt. Uśmiech

PS Zapraszamy na krótki przegląd lokalnej prasy.

 

Środy z asystentem Comeniusa!

Chcesz porozmawiać w języku Szekspira? Masz wątpliwości, czyUśmiech /jak zrobić zadanie z języka angielskiego? Zajrzyj na 7. i 8. lekcji do świetlicy! Spotkaj się tam z asystentem Comeniusa. Pan Kristof Velkey chętnie Ci pomoże, również w matematyce!

O godzinie 16:00 również w świetlicy w każdą środę działa Hungarian Club! Rozrywka, nauka języka węgierskiego, dyskusje... w doborowym towarzystwie. Spotkanie prowadzi, oczywiście, nasz asystent z Węgier.

S e r d e c z n i e      z a p r a s z a m y!              D o n`t   m i s s   t h i s   c h a n c e!

PS Przy okazji zapraszamy do fotogalerii.

 

Asystentura Comeniusa w G24! Uśmiech

Drodzy Czytelnicy, w załączniku prezentujemy pierwszą rozmowę, którą odbyli nasi uczniowie z asystentem programu Comenius. Rozmowę może trochę nietypową, bo prowadzoną na raty i na razie bez bezpośredniego kontaktu, ale skuteczną.

Najpierw nasi gimnazjaliści stworzyli listę pytań, potem pytania trafiły do tłumaczenia na język angielski (tłumaczki: Julia Kaźmierczak i Gosia Klar) i pocztą e - mailową do Pana Kristofa. Odpowiedzi nadeszły niemal błyskawicznie i zamieszczono je na gazetce Comeniusa w szkole.

16 września - wielki dzień! Pan Kristof Velkey przyjechał, by rozpocząć swoją asystenturę w naszym gimnazjum. O rany, tego jeszcze u nas nie było. Nowe wyzwania! Nowe przeżycia! Super!Uśmiech

24 września o godz. 1000 w świetlicy odbyło się uroczyste otwarcie Asystentury Comeniusa. Usłyszeliśmy język angielski, język węgierski oraz język polski. Rytmiczne dźwięki popłynęły ze strun głosowych naszych gimnazjalistów i z subtelnego instrumentu strunowego... Przemówiło 10 wieków historii polsko - węgierskiej! Cała społeczność Gimnazjum nr 24 wraz z zaproszonymi gośćmi usłyszała o: Budapeszcie, Balatonie, Dunaju, Karpatach, forintach i wycofanych fillerach, zupie gulaszowej, Laslo Csehu, Ferencu Liszcie... A to dopiero początek, dopiero się zaczyna!

Sprostowanie! Johannes Brahms to kompozytor, pianista i dyrygent niemiecki, ale wysłuchaliśmy jednego z jego 21 Tańców węgierskich.


Download this file (Nasz pierwszy spontaniczny wywiad z asystentem Comeniusa.pdf)Nasz pierwszy spontaniczny wywiad z asystentem Comeniusa 220 Kb Update this file (Nasz pierwszy spontaniczny wywiad z asystentem Comeniusa.pdf) Delete this file (Nasz pierwszy spontaniczny wywiad z asystentem Comeniusa.pdf)

 

Prawdziwy newsUśmiech

16 września w naszej szkole pojawił się asystent z programu Comenius! Będzie uczył nas, uczył się; będzie z nami jadał, biegał, podróżował...

Asystent pochodzi z Węgier, imię jego - Kristof, a nazwisko - Velkey!Uśmiech Jest studentem matematyki, ... (o innych interesujących nas sprawach można poczytać na stronie głównej w załączniku lub w szkole na gazetce Comeniusa).

Wciąż zapraszamy do współpracy tych uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy lubią wyzwania i nie lubią nudy. Zgłoszenia u pani A.Klar i p. W.Brandysa.

Oj, będzie się działo! Przyjdzie się nam nauczyć węgierskiego i odkurzyć angielski. StraasznieKrzyk fajneŚmiech (pozwólmy sobie na to słówko w tych okolicznościach)!

 

Już nie najświeższe doniesienia, ale i tak interesujące!

Nasza redakcyjna komórka wywiadowcza podrążyła w czerwcu i wrześniu wątek programu Comenius w naszej szkole.

Oto czego się dowiedziała. W 2013r. do Narodowej Agencji LLP Comenius wpłynęły z Gimnazjum 24 trzy wnioski dot.:

  • Mobilności Szkolnej Kadry Pedagogicznej - autor: p.W.Brandys (Sukces! Pan Witold Brandys pojechał w sierpniu do Islandii!,Zdziwieniedociekać: How to reach and teach our learners... ),
  • Asystentury Comeniusa - autorzy: p.A.Klar, p.W.Brandys (Gimnazjum 24 zabiegali o przyjazd asystenta z zagranicy, który będzie aktywnie uczestniczył w życiu szkoły w kolejnym roku szkolnym. Przeszliśmy pomyślnie 2 etapy kwalifikacji Uśmiech- został ostatni - międzyagencyjny - przydział asystentów. I tutaj też sukces! Mamy asystenta z Węgier!),
  • Partnerskich Projektów Szkół - autor: p.M.Bier ( Enter! Technologie informatyczne w szkole, projekt we współpracy m.in. z Czechami, Rumunią, Turcją...Całus Tutaj się nie udało, ale pani Marlena Bier na pewno będzie próbowała dalej!).

Losy dwóch ostatnich projektów poznaliśmy dopiero w czerwcu, a bardzo mocno trzymaliśmy kciuki i myśleliśmy pozytywnie!Uśmiech

Dla naszych pierwszoklasistów będzie to nie lada gratka!

 
Linki
Partnerzy szkoły
Deutsch Elzab Marani Restauracja Pod Wawrzynem Instytut Nauk o Kulturze UŚ WSTI POCH PGM Helenka ZPEC Zabrze SONGin ENGLISH Szkoła Języków Obcych